יישור יתר בברך/ יישור יתר בברכיים, נעילת ברכיים אצל ילדים/ מבוגרים, טריקת ברך, נעילת ברך בשינה, ילד נועל ברכיים/ פשיטת יתר בברכיים/ genu-recurvatum, טיפול מדעי, חדשני ומוביל בשיטת מוטוריקל (Adaptive-Load)!

מוטוריקה, יציבה, אורטופדיה והשמנת-יתר ילדים, נוער ומבוגרים

יישור יתר בברך/ יישור יתר בברכיים, נעילת ברכיים אצל ילדים/ מבוגרים, טריקת ברך, נעילת ברך בשינה, ילד נועל ברכיים/ ברך ננעלת/ פשיטת יתר בברכיים/ genu-recurvatum, טיפול מדעי, חדשני ומוביל בשיטת מוטוריקל (Adaptive-Load)!

מבחר בעיות אורטופדיות בילדיםבמבוגרים, כדוגמת יישור יתר בברך, כפות רגליים פונות פנימה/ כפות רגליים פונות החוצהקיצור גיד אכילס אצל ילדים/ מבוגרים/ רגלי x (רגלי איקסgenu valgus), פרונציה של כף הרגל/ פלטפוס ברגל/ כף רגל שטוחה אצל ילדים/ מבוגרים (pes planus) ובעיות אורטופדיות  נוספות, זוכות למענה מדעי ומוביל בשיטת מוטוריקל (Adaptive-Load'). טיפול ממוקד במבחר כלים בלעדיים שפותחו במוטוריקל, מביא לשינוי דפוסי (הרגלי) תנועה ויציבה שגויים בפרק זמן קצר יחסית, ומאפשר לילדכם/ לכם תרגול נוסף (עצמי) בבית!

יישור יתר בברך/ פשיטת יתר בברכיים/ נעילת ברכיים אצל ילדים/ מבוגרים (Genu recurvatum) יישור יתר של הברכיים/ טריקת ברך וכן, ברך ננעלת/ נעילת ברך בשינה עשויים לבוא לידי ביטוי על רקע אחד או כמה מהגורמים הבאים:

גורמים נוספים ל- יישור יתר בברך, "חריפים יותר":

  • פציעה ברצועה הצולבת הקדמית, ACL (רצועה בעלת תפקיד חשוב במניעה של פשיטת יתר בברך),
  • שיתוק בשריר הארבע ראשי (Quadriceps femoris),
  • מגבלה בטווח התנועה בקרסול (בעת ספסטיות של השרירים מכופפי הקרסול, plantarflexors).
  • לחילופין, ילד הסובל מ- הבדל באורך הרגליים (leg length discrepancy), עשוי לסבול מ- יישור יתר בברך/ פשיטת יתר בברך ברגל הארוכה יותר (יישור יתר אסימטרי), כתוצאה ממתיחה מתמדת של הרצועות האחוריות ושל המעטפת האחורית בברך.

יישור יתר בברך/ יישור יתר בברכיים/ נעילת ברכיים אצל ילדים, לקות אורטופדית שכיחה בעיקר בקרב ילדים בעלי גמישות יתר, אך לא רק.
יישור יתר בברך אצל ילדים/ יישור יתר בברך/ פשיטת יתר בברך/ פשיטת יתר בברכיים/ נעילת ברכיים/ יישור יתר משמעותי (Genu recurvatum) , אצל ילדה בת 8 בעלת היפוטוניה וגמישות יתר (במקרה זה, גמישות יתר בברך) שטופלה במוטוריקל.

ואגב:

1. ברוכים הבאים לאתרנו המחודשמוזמנים ליהנות מהתוכן המדעי העשיר, גם בהקשר יישור יתר בברך/ טריקת ברך טיפול.

 אנו שוקדים בימים אלה על העלאה של כ- 120 דפים במגוון נושאים מאתר מוטוריקל הישן!

 

מדוע איננו מחוברים לוואטסאפ??

2. תוהים מדוע איננו מחוברים לוואטסאפ? ההסבר לכך פשוט: לתפיסתנו, כל פעולה של הקלדה ממושכת בסמארטפון נחשבת להרסנית במיוחד ל- יציבה ולעמוד השדרה! מגיעים אלינו במשך השנים מטופלים רבים (נערים/ אנשי הייטק) בעלי יציבה לקויהיציבה לא נכונה, עם סימפטומים קשים של כאבי צווארכאבי צוואר וכתפיים על רקע שימוש (אפילו סביר) באפליקציות המבוססות על העברת מסרים בהקלדה. מוזמנים להיכנס לדף קיפוזיס טיפולטיפול בקיפוזיס ולגלות מידע חשוב נוסף!

ואפרופו וואטסאפ, רוצים לדעת איך לשבת נכון מול מחשב או כיצד להשתמש בצורה בריאה בשאר הגאדג'טים? (סמארטפון, טאבלט..) מידע יקר ערך ממתין לכם בדף: ישיבה נכונה מחשבארגונומיה ישיבה נכונה (ישיבה ממושכת מול מסך | ישיבה נכונה מול שולחן מחשב | ישיבה נכונה במשרד | ארגונומיה מחשב | ישיבה מול מחשב צוואר | ישיבה נכונה מול המחשב | מיקום מסך מחשב | איך לבחור כיסא מחשבאיך לבחור כסא מחשבבחירת כסא מחשב | הרצאת ארגונומיה).

מי אנחנו? מהי שיטת 'Adaptive-Load'?

שיטת מוטוריקל ('Adaptive-Load') הינה 'סטארט-אפ' ישראלי בפיזיותרפיית ילדים¹, שיטת טיפול חדשנית ו-'פורצת-דרך' הנצמדת לדיסיפלינות מדעיות שונות (אנטומיה, קינזיולוגיה, ביומכניקה, פיסיקה ועוד..) שפותחה במהלך שני העשורים האחרונים לטובת יישור יתר בברך/ טריקת ברך, נוסף על ספקטרום רחב של בעיות מוטוריות, אורטופדיות ו- יציבה לקויה. שיטת הטיפול שלנו מביאה לעולם חדשנות מדעית עניפה בכל אחד מתחומי התמחותנו, נוסף על מבחר עצום של כלי טיפול מקוריים, יצירתיים וחדשניים.

שיטתנו נכנסה בין היתר לאקדמיה ולכתב העת הישראלי לרפואת ילדים (Israeli journal of Pediatrics). 

¹אייל ציוני, מפתח שיטת הטיפול ומומחה למוטוריקה ויציבה/ אורטופדיה ולקויות למידה, מגיע מתחום שנקרא 'רפואת-ספורט', עם התמחות ספציפית במוטוריקה ויציבה (3 שנות התמחות) באגף לרפואת ספורט, המכללה האקדמית בוינגייט, נוסף על לימודי קינזיולוגיה ופתוקינזיולוגיה² בחוג לפיזיותרפיה באוניברסיטת חיפה, תואר שני בהצטיינות עם התמחות בלקויות למידה (אוניברסיטת חיפה) ולימודי התפתחות הילד בביה"ס לרפואה, אוניברסיטת ת"א (לימודי המשך ברפואה). רקע אקדמי ומקצועי מלא לרשותכם בדף אייל ציוני- כרטיס ביקור מדעי.

²קינזיולוגיה ופתוקינזיולוגיה – תורת התנועה ולקויות/ פתולוגיות בשלד ורקמות החיבור בהיבטים מוטוריים, יציבתיים וגם אורטופדיים.

אייל צבר ניסיון קליני של כ- 20 שנה בטיפול בדיסגרפיה/ קשיים בכתיבה, עם פיתוח מתמיד ויישום קליני של מעל 4,500 (!) כלי טיפול מדעיים וחדשניים בכל תחומי התמחותו (רבים מתוכם פותחו לטובת יישור יתר בברך!) וכאמור, מאחורי כלי הטיפול חדשנות מדעית עניפה, כלומר רציונל מדעי חדש ותפיסות טיפול חדשניות!

נוסף על העיסוק הקליני, מרצה אייל על שיטתו לפורומים רפואיים שונים (הרצאות התפתחות הילד | ימי עיון התפתחות הילד | השתלמויות פיזיותרפיה | השתלמויות ריפוי בעיסוק | ההשתלמויות לגננות) נוסף על הרצאות על הזיקה שבין לקויות מוטוריות ו-יציבה לקויה, ללקויות למידה (בהן דיסגרפיה ודיסלקציה) לעוסקים בתחום התפתחות הילד, טיפול, שיקום, חינוך, הוראה…

לאור התעניינות רבה מצד גורמים בחו"ל, בכלל זה משפחות המגיעות אלינו עם ילדיהן מעת לעת לטיפול (בעיקר מצפון אמריקה) בכוונתנו להתחיל בעתיד הקרוב בהעברת ידע לחו"ל (ארה"ב כיעד ראשון) ולהפוך את שיטת 'Adaptive-Load' לבינלאומית.

נשמח להציע גם לילדכם את כלי הטיפול המתקדמים מסוגם בעולם, כמענה ל- דיסגרפיה מוטורית/ קשיים בכתיבה.

ובחזרה לענייננו, יישור יתר בברך/ בברכיים עשוי ליצור עומס יתר בחלקים הקדמיים בגוף (מפרק הקרסול, ברכיים, אגן) ולהוביל לדפוס של אותה עמידה רפויה שהוזכרה.

יישור יתר/ פשיטת יתר בברכיים, עלולה לגרור סיבוב כלפי חוץ של עצם השוק (tibia) ולסיבוב פנימה (פיצוי) של עצם הירך (femur), שינויים שלדיים המגדילים את זווית הברך (Q-angle) ויוצרים שחיקה מואצת באיזור הפיקה!

בהקשר הנוכחי, מצאנו כי ילדים בעלי יישור יתר בברך, המרבים בישיבת w (ישיבת w אצל ילדים) בד"כ על רקע גמישות יתר נוספת במפרק הירך, נמצאים בקבוצת סיכון משמעותית לפיתוח סיבוב כלפי חוץ של עצם השוק (external torsion of tibia) ולסיבוב פנימה (פיצוי) של עצם הירך (Femoral anteversion), שינויים שלדיים המגדילים את זווית הברך (Q-angle) ויוצרים שחיקה מואצת באיזור הפיקה!

ישיבת w אצל ילדים אצל ילדים שאינם סובלים מ- יישור יתר בברך, עשויה לחולל שינויים שלדיים דומים, רק במהלך/ סדר הפוך (סיבוב השוק כלפי חוץ בא כפיצוי לסיבוב הירך.. ).

לתגליות מדעיות נוספות שלנו.

בעיה נוספת הקשורה למנח פשיטת יתר/ יישור יתר בברך, היא הורדת העומס/ ניטרול העבודה החיונית של השריר הארבע ראשי (quadriceps femoris). השרירי הארבע ראשי נחשב שריר יציבתי חשוב מאוד (מעבר להיותו שריר מוטורי פעיל ומרכזי). ילד העומד במנח של נעילת בירכיים מוגזמת/ פשיטת יתר, מבטל את התפקיד היציבתי החשוב של השריר, ונשען למעשה על גורמים שלדיים ומעטפות מפרקיות. לקות נוספת הנקשרת ל- יישור יתר של הברכיים ומלווה ב- הסעת אגן לפנים, היא עמידה רפויה (הסעת אגן לפניםsway back posture)

במוטוריקל - יש מוטוריכלל,

יישור יתר בברך אינו גזירת גורל!

*חשוב לציין בהקשר הנוכחי כי העמסת משקל לא נכונה/ אסימטרית על הבירכיים בעת הליכה ו/ או ריצה, יוצרת פוטנציאל שלילי לפציעות גם באגן ובעמוד השדרה, בשל השפעת 'השרשרת הקינמטית' (עקרון ביומכני הקיים בגופנו, לפיו כל תנועה בסגמנט אחד של הגוף משפיעה על הסגמנטים האחרים הקשורים אליו..).

חורף ו- יציבה לא נכונה, החמרת יישור יתר בברך גם בעת השינה?

דיברנו בדף יציבה על כך שלרוב, הן בעיות יציבה אצל ילדים וגם מבוגרים והן כאבי גבכאבי צוואר מחמירים בעונת החורף. אחת הסיבות לכך היא שבעונה זו אנו פחות תנועתיים/ פחות פעילים ובעיקר מכוּנסים בתוך עצמנו (מנח גב כפוףצוואר כפוף/ גיבנת בעורף) לצורך שמירה על חום הגוף וגם מקבעים עצמנו בתנוחות אסימטריות היוצרות עומס/ לחץ לא מאוזן על השלד ועל עמוד השדרה. סיבות נוספות מפורטות בדף יציבה לקויה.

אם נתייחס לרגע למנחי השינה שלנו וההרגלים הטבעיים כדוגמת "התכרבלות" בשמיכת פוך גם כן לצורך שמירה על חום הגוף או התכסות בשמיכת פוך ומתיחת הקצוות של השמיכה אל מתחת לכתפיים* (כשאנו על הגב), כל אלה מביאה אותנו למנחי יציבה לקויה/ יציבה לא נכונה ביתר שאת בחודשי החורף*!

בהקשר הנוכחי של יישור יתר בברכיים, מתיחת קצוות השמיכה אל מתחת לקרסוליים, עלולה לייצר הגדלה של טווח הפשיטה (hyper extension) בברכיים, בעיקר אצל ילדים/ מבוגרים הסובלים מ- יישור יתר בברך/ נעילת ברך / יישור יתר בברכיים/ פשיטת יתר בברך ולהגדיל את העומסים על האספקט הקדמי בברך!

אל דאגה, יש בידנו פתרונות יעילים מאין כמותם לטובת השינה, גם בהקשר יישור יתר בברכיים!

*הבאנו בדף יציבה לא נכונה  תפיסה מדעית וחדשנית שלנו, לפיה שינה (פעולה טריוויאלית ככל שתהיה..) עלולה להשליך באופן שלילי על היציבה שלנו, בלי קשר לעונת השנה או סגנון הלבוש! מוזמנים לקרוא וליהנות מהסברים מדעיים 🙂

תהנו גם מהמלצות לארגונומיה נכונה בהקשר מנח הבירכיים/ יציבה נכונה בישיבה. כך לדוגמא, ישיבה על כורסא, עם רגליים על הדום (או על משטח אחר כדוגמת כיסא נוסף או שולחן) עלולה להזיק במיוחד לאורך זמן לבעלי יישור יתר בברך! הדבר חמור במיוחד בעת שהחלק הדיסטלי של השוקיים (העקבים/ עצם ה- calcaneus) מונח על ההדום/ כיסא/ שולחן, או כאשר המשטח עליו מונחות הרגליים מוגבה ביחס למשטח עליו אנו יושבים בעת שהבירכיים נעולות/ במנח פשיטת יתר. ואם נוסיף לאותה ישיבה בעייתית משתנה שלישי (וכמובן גם שלילי) של נשיאת משקל כדוגמת תינוק או ילד צעיר היושב על רגלי ההורים (סמוך לברכיים או עליהן) כשרגליו של הילד תלויות באוויר (מומנט/ עומס רב במיוחד על הברכיים) פוטנציאל הנזק עולה. כששלושת התנאים מתקיימים גם יחד, הפוטנציאל השלילי לעומס על הברכיים עולה באופן דרמטי!

ואם בארגונומיה עסקינן, רוצים לדעת כיצד לשבת נכון מול מסך מחשב או כיצד להשתמש בצורה בריאה בשאר הגאדג'טים? (סמארטפון, טאבלט..) מידע יקר ערך ממתין לכם בדף ישיבה נכונה מחשבארגונומיה ישיבה נכונה (ישיבה ממושכת מול מסך | ישיבה נכונה מול שולחן מחשב | ישיבה נכונה במשרד | ארגונומיה מחשב | ישיבה מול מחשב צוואר | ישיבה נכונה מול המחשב | מיקום מסך מחשב).

טיפול יישור יתר בברכיים/ טיפול ביישור יתר בברכיים (genu-recurvatum)

יישור יתר של הברכיים- טיפול בפשיטת יתר בברך/ בברכיים במוטוריקל כולל חיזוק שרירים מייצבי ברך, בכלל זה שריר חשוב האחראי על שחרור הנעילה של הברך (popliteus), בכלים בלעדיים (חיזוק פונקציונלי במנחים שונים), חיזוק השריר הארבע ראשי (quadriceps femoris) תרגיל יmuscle co-contraction מתקדמים, תרגילים מתוחכמים להשגת בקרה שרירית בברכיים וכן, שיפור מודעות גופנית ו- שיפור היציבה.

כוחו של הֵרְגֶל  Vs כוחה של הַרֶגֶל
אל דאגה, כוחה של הרגל יתפוס פיקוד ויישא בנטל!*

*פירושו של דבר, שכוחה של הרגל יהיה על העליונה- אותו חיזוק שרירים ספציפי לתיקון יישור יתר בברך/ יישור יתר בברכיים, יניב רגליים חזקות שיצליחו לשבש/ להפחית את השימוש בהרגלים הרעים** (נעילת ברך)

**הדבר מותנה בכך שהילד יפעיל מודעות (נסייע לו גם בכך :).

שימו לב, פיתחנו מבחר כלים מדעיים המייתרים (מלשון "להפוך למיותר") את השימוש בטווחי התנועה העודפים בברך והופכים את העמידה וגם את ההליכה לנכונה באופן טבעי וכמעט אוטונומי (אוטומטי) לחלוטין!

 מוטוריקל - שוברים הרגלים רעים, מבלי לשבור את הרגליים!

במה דברים אמורים? ובכן, במסגרת הראייה התלת מימדית שלנו (מוטורית-אורטופדית-יציבתית) פיתחנו כלים חדשניים המאפשרים לראשונה למטופל לשנות הרגלי תנועה לא נכונים של שנים, לשלוט על מנח הבירכיים בקלות משמעותית (באופן כמעט אוטונומי לחלוטין) הן בעמידה סטטית והן בהליכה, להיפטר מתבניות התנועה השגויות והמזיקות ולהימנע מכניסה לא מבוקרת לאותו מנח של יישור יתר בברך!

*אותם כלים חדשניים, בעלי תרומה אדירה לטובת שיפור היציבהשיפור היציבה אצל ילדים בעמידה ובהליכה, לייעול תבניות ההליכה/ שיפור הליכה מבחינה ביומכנית/ אנרגטית ולמניעת פציעות!

אחד ממשפטי המפתח עבור ילדים במוטוריקל: "במוטוריקל כולם יודעים, קשה באימונים? - מוטוריקל בחיים"!

המטופלים שלנו מקבלים הנחיות גם לשינה נכונה, בהקשר של מניעת יישור יתר בברכיים! לידיעתכם, גם פעולה טריוויאלית כמו שינה, עלולה להאיץ שינויים ניווניים הקשורים ל- יישור יתר בברך. מנסיוננו הרב, בחודשי החורף, בהם אנו מתכסים בשמיכות עבות כדוגמת שמיכת פוך, עשויים לבוא לידי ביטוי עומסים מזיקים עוד יותר בברכיים, כאשר אנחנו מצויים במנח supine (שינה על הגב). ראו הסבר לעיל 🙂

מעת לעת אנו נשאלים על טיפול בילדים בעלי יישור יתר בברכיים/ יישור יתר בברך וכיצד ניתן לגייס את המוטיבציה שלהם לטובת טיפול בבעיה? 

ובכן, לא רק שאנו מציעים את הכלים המתקדמים מסוגם בעולם לטובת גמישות יתר בברכיים/ טריקת ברך/ ברך ננעלת, אנו ממש אלופים בלשעשע ילדים!

לאייל ציוני, עבדכם הנאמן שפה משותפת ומשעשעת במיוחד עם ילדים (גם עם קטנטנים), כך שהתואר "פיזיו-סטנדאפיסט" (שהוענק לו ע"י אחד ההורים לפני שנים רבות…) אינו מקרי. בזכות כימיה מיוחדת בין המטפל לילד, גם עבודה קשה הופכת לאפשרית ואף מהנה 🙂 

 

ואפרופו פיזיו-סטנדאפיסט, לאחר שנים רבות בהן קורע ילדים מצחוק במסגרת העיסוק הקליני, יוצא אייל במופע סטנד אפ ייחודי ומגניב במיוחד לילדים.

Check it out :)) סטנדאפ ילדים | סטנד אפ לילדים ליום הולדת | סטנדאפיסט ליום הולדת | יום הולדת סטנדאפ לילדים | מופע סטנד אפ לילדים).

טיפול יישור יתר בברכיים לילדים עם עבודה קשה + פיזיו-סטנדאפיסט צמוד ולא סתם קורע מצחוק, ממש צפון קוריאה מצחוק!  🙂

גמישות יתר בברכיים/ פשיטת יתר/ נעילת ברך? טריקת ברך? מחפשים פיזיותרפיה לילדים/ פיזיותרפיה למבוגרים?

מוטוריקל- מביאים לכם אורTOPידע* גם באורטופדיה!

  *אורTOPידע הוא סלוגן שכל הזכויות בו שייכות למוטוריקל!

ראו גם: סימן מסחר | סלוגן לעסק | סלוגן שירות | סלוגן לעסק דוגמאות | סלוגנים מנצחים | סלוגנים

*שימו לב, דף יישור יתר בברך/ נעילת ברך טיפול/ פשיטת יתר/ גמישות יתר בברכיים יורחב בקרוב!

למה לא השקענו יותר בעיצוב האתר?

 קהל היעד אליו פונה האתר הוא אנשים המחפשים טיפול מקצועי, מדעי ומוביל לילדיהם (או לעצמם) אחת ולתמיד!

איננו מטפלים ב- יישור יתר בברך/ נעלית ברכיים אצל ילדים/ מבוגרים באמצעות עיצוב גרפי, אנו מטפלים באמצעות כלים, בעזרת כלי טיפול המתקדמים מסוגם בעולם!

מטרת האתר אינה להרשים את הגולש באמצעים ויזואליים, אלא להציג דבר אותנטי (אמיתי) ולהביא מידע משמעותי וחיוני, מידע שעשוי לחולל שינוי משמעותי בחיים של בנו/ בתו/ חייו האישיים! שיטת מוטוריקל (Adaptive-Load) הינה שיטת טיפול בעלת תוכן אמיתי/ רציונל מדעי ברור (כשתבקרו בדפים השונים תבינו למה כוונתנו…). בזכות כך, רכשה את מעמדה המוביל בתחום התפתחות הילד… כך שלשמחתנו, העיצוב (במקרה שלנו) פחות רלוונטי… (ברוח הביטוי: 'אל תסתכלו בקנקן, אלא במה שבתוכו').

עם זאת, אנו שואפים תמיד ליצור סדר טוב יותר בכמויות המידע המשמעותיות, לטובת נוחות, נגישות ויעילות!

 

אתר מוטוריקל לשירותכם כבר 18 שנים (2006-2024)!

 מוטוריקל –  הרבה מעבר ל- פיזיותרפיה לילדים/ פיזיותרפיה למבוגרים/ ריפוי בעיסוק לילדים או ספורט טיפולי לילדים/ התעמלות טיפולית לילדים!

המטריה המוטורית* של מוטוריקל

במוטוריקל מעניקים לילדכם "מטריה מוטורית" (כלומר, יכולות מוטוריות גבוהות..) המגנה עליהם מפני שלל האתגרים המוטוריים-ספורטיביים-חברתיים הצפויים והבלתי צפויים של הילדות.

גשם/ מָטַר של אתגרים מוטוריים מלווה את תקופת הילדות בעידן המודרני; טורניר משחקי כדור שנחת על הילד/ה בהפתעה (כרעם ביום בהיר) במסיבת יום הולדת ספורט (דבר נפוץ מאוד כיום: יום הולדת ספורט אתגרי, יום הולדת ספורטיבית, מפעיל יום הולדת ספורט) או בהפסקה פעילה/ בקייטנה; טיול רכיבה על אופניים שאורגן ע"י ועד ההורים הכיתתי, טיפוס על חבלים במצוק במהלך טיול שנתי, משחק 'כיסאות מוזיקליים' בגן, תחרות ריצה בשיעור התעמלות (שיפור סגנון ריצה) או תחרות הורדות ידיים ספונטנית בשעת ההפסקה.. ואיננו מדברים על תפקוד מוטורי יעיל הנחוץ כ"כ במצבי חירום, בכלל זה התמצאות במרחב לילדים, שיווי משקל, כוח שרירים (חיזוק שרירים לילדים/ חיזוק חגורת כתפיים לילדים) זריזות, מהירות, קואורדינציה לילדים ועוד…

המטריה המוטורית שלנו מעניקה לילד ביטחון עצמי (שיפור ביטחון עצמי אצל ילדים), שקט ורוגע נפשי (חוסן נפשי) ומן הסתם, משפרת/ מעלה גם דימוי עצמי (חיזוק דימוי עצמי אצל ילדים) כשהילד/ה יודעים שהמטריה שלהם צמודה אליהם וניתנת לשימוש בכל רגע נתון! ("כל אתגר, בעזרת המטריה המוטורית נפתר!").

המטריה המוטורית של מוטוריקל המסייעת בהגשמת ילדוּת שקטה מדאגות ובכל עונות השנה 🙂

*המטריה המוטורית ® היא סלוגן שכל הזכויות בו שייכות למוטוריקל!

ראו גם: סימן מסחר | סלוגן לעסק | סלוגן שירות | סלוגן לעסק דוגמאות | סלוגנים מנצחים | סלוגנים טובים | סלוגנים בעברית

יישור יתר בברך/ טיפול יישור יתר בברכיים, חזרה לראש הדף